Informacijos sklaida ir SEO optimizacija

Informacijos sklaida ir SEO optimizacija

Kas tai yra SEO paslaugos, kas tai – SEO optimizacija? Kaip tai susiję su informacijos sklaida? Ir ar yra skirtumas tarp didelio ir mažo informacijos kiekio apie svetainę internete?

Panašių klausimų kyla be galo daug ir dažnai, tačiau šioje temoje paliesime būtent informacijos sklaidą ir paaiškinsime kaip tai susiję su SEO optimizacija, taip pat kokią dalį SEO paslaugos sudaro būtent informacijos sklaidoje.
Visų pirmiausiai reiktų pateiktį pavyzdį:  sakykime svetainė, t.y. žmogus, o viešųjų ryšių bendrovė yra SEO paslaugos, bendrovės veiksmai –  tai SEO optimizacija. Tai pakalbėkime apie žmogų apie kurį norėtume pranešti visuomenei ir pasauliui.

Informacinė sklaida

Visi darbai turi pradžią. Todėl ryšių bendrovė (SEO paslaugos) sudaro informavimo priemonių sąrašą ir pradeda informacijos sklaidos procesą (SEO optimizacija). Jeigu šis procesas bus labai staigus ir stiprus, gali atsirasti taip pat staigus ir stiprus, tačiau trumpalaikis susidomėjimas, todėl informacijos sklaidos priemonės turi būti parenkamos atsakingai ir saikingai. Nuolatos tenka stebėti, kokį poveikį pateikiama informacija daro visuomenei, tenka kažką keisti, kai ko atsisakyti ar kažką pridėti. Lygiai taip pat ir SEO optimizacija, jos proceso metu privaloma atidžiai stebėti, kad informacija apie svetainę būtų skleidžiama laiku, tikslinguose šaltiniuose, kad neatsirastų jos staiga ir per daug. SEO paslaugos kaip ir viešieji ryšiai yra menas, menas – suderinti tikslingą informaciją su saiku. Žinoma, vykdant SEO optimizaciją, staigus ir per didelis informacijos kiekis žmonių nepaveiks, bet paieškos sistemos gali ir supykti. O supykus, būtinai imsis priemonių, kurios tikrai įtakos svetainės reitingavimą ir visą SEO optimizavimo procesą. Nors laikinai, bet –  nemalonu.

Kas toliau?

Pažiūrėkime kas gi vyksta toliau: praėjo laiko tarpas, informacija skleidžiama tikslingai ir saikingai, po truputi atsiranda susidomėjimas tariamu žmogumi arba svetaine. Šiame etape, savaime suprantama ir sekančiuose, reikia atidžiai stebėti reakcijas į tai, kokią įtaką daro pateikiama informacija. Juk susidomėjimas tiek mūsų tariamu subjektu, tiek svetaine iš tikrųjų dar nereiškia, kad SEO optimizavimas vyksta teisinga linkme. Gali būti, kad susidomėjusi publika neigiamai žiūri į mūsų minimus subjektą ir svetainę, o neigiamas požiūris iššaukia neigiamus veiksmus, SEO paslaugos tai įvardija kaip “atmetimo rodiklis”, kitaip sakant pamačiau, nepatiko, nusisukau. Tačiau apie “atmetimo rodiklius” pasiklabėsime kituose skyriuose (Neapgaudinėkite vartotojų ir Google, bei Vartotojų veiksmų įtaka svetainei). Tai labai svarbi informacija, jei nenorite, jog visa SEO optimizacija kartu su visa svetaine “nueitų šuniui ant uodegos”.

Žinomumo atsiradimas

Judam toliau, laikas eina, bet žinomumas auga lėtai. Štai to mes ir siekiame! Jei pamenate straipsnio pradžioje šnekėjome, jog staigus šuolis gali viską sugriauti. SEO optimizacija nebus veiksminga, jei neturėsite kantrybės, juk sakoma “Maskva ne iš karto pasistatė”. Būtinai atkreipkite dėmesį, jei patys darysite svetainės SEO optimizaciją ir griežtai laikykitės nurodytų patarimų, o jei nutarsite pasinaudoti SEO paslaugų įmonės ar pavienių “SEO specialistų” paslaugomis, atminkite – SEO paslaugos gali būti atliekamos ir nesąžiningai, bei neteisėtomis priemonėmis. Na, įmonės visgi turi šiokią tokią atsakomybę, nors tikrai ne visada kaip rodo patirtis, tačiau pavieniai “Specai” labai dažnai panaudoja neteisėtas priemones “angl. Black Hat SEO“, šiai temai taip pat skirsime atitinkamą dėmesį ir straipsnį. Gavus tokią “paslaugėlę”, ilgai prisiminsite ir ją ir jos vadinamą SEO paslaugą.

Rezultatai

Grįžkime prie informacijos sklaidos. Pasiekėme neblogą žinomumą, praėjo nemažai laiko, gal jau galima sustoti? Mes jau žinomi. Paskleidėme galybę GB informacijos, prirašėme nemažai straipsnių, prifilmavome ir išplatinome pakankamai video! Tačiau atkreipkite dėmesį, ką daro tas žinomu jau tapęs mūsų subjektas, ar jis sustojo? Ar jis nesidaro piaro ir savireklamos, nekelia skandalų ar nesiima kitų veiksmų? Kitaip sakant pas jį jau sustojo SEO optimizacija? SEO paslaugos jam jau nereikalingos? NE. Jis nuolatos stengiasi iš paskutiniųjų priminti apie save, rėkia kiek gali, todėl ir jums nereikia sustoti su informacijos sklaida. SEO optimizacija yra nesibaigiantis darbas, nes jei tik jūs sustosite, konkurentas nesustos, jo informacijos rasis daugiau, apie jį dažniau girdės vartotojai, todėl ir paieškos sistemos (Google) mylės jį daugiau, suras geriau ir rodys dažniau. Todėl SEO paslaugos yra toli gražu ne tai ką noriai pasidaryti galite pats, geriau jau jas užsisakyti.

Ar galima sustoti?

O kas įvyksta jei mūsų tariamas subjektas visai nutyla, nustoja reikštis ir duoti žinoti apie save? Ogi jį visi pamiršta, na gal tik retkarčiais prisimena, todėl jei kada nors sustosite su SEO optimizacijos procesu, laikui bėgant jus taip pat pamirš. Būtent todėl taip smulkiai ir paaiškinome, kodėl gerai paruoštos ir atitinkamos informacijos turi būti paskleista daug, plačiai, nuolatos, o geriausiai – visados! SEO optimizacijos darbuose naudojame visus internetinius informacijos šaltinius, t.y. informacinius katalogus, straipsnių katalogus, žiniasklaidą, blog’us (tinklaraščius), YouTube taip pat daug kitų šaltinių. Atminkite, informacijos sklaida ir jos kiekis yra svetainių SEO optimizacijos varomoji jėga.