Išorinė SEO optimizacija – YouTube

Išorinė SEO optimizacija – YouTube

SEO optimizacija – ne paslaptis, kad visi informacijos sklaidos veiksmai internetinėje erdvėje ją veikia tik teigiamai. Žinoma, jog SEO optimizacija, tai viskas, kas susiję su informacijos sklaida ir nuorodomis, todėl kuo daugiau informacijos išplatinsite, tuo mažiau reikės naudotis SEO paslaugas teikiančiomis bendrovėmis. Reikia pažymėti jog Google paieškos sistema yra glaudžiai susijusi su kitomis jos sistemomis ir įrankiais. Todėl informacija patalpinta Google priklausančiuose šaltiniuose SEO optimizacijos metu, dažnai vertinama geriau. YouTube – ne išimtis!

Visgi yra viena problema: YouTube tai labai perkrautas tinklas, į kurį kiekvieną minutę yra įkeliama daugiau nei 100 valandų vaizdo įrašų. Nemaža dalis šių įrašų yra skirta SEO optimizacijos tikslais. Todėl atsiranda klausimas, kaip pritraukti žiūrovus savo video (vaizdo) peržiūrai ir kad tas žiūrovų kiekis tikrai teigiamai veiktų jūsų svetainės SEO optimizavimą?

Užprogramuotas nusivylimas

Galime lažintis, jog dauguma keliančių savo filmukus į YouTube, nesvarbu ar tikslas svetainių SEO optimizavimas, ar pramoginis, mokslinis ar dar koks nors, visi tikisi, jog būtent jo vaizdo įrašas bus peržiūrėtas labai daug kartų, kad jis visiems labai patiks ir t.t. Tačiau dažnai tenka nusivilti, peržiūrų kaip nėra taip nėra, o nėra peržiūrų – nėra naudos nei SEO optimizacijai, nei kitam siektam tikslui.

Vis dėlto jei skirsite laiko optimizuoti savo vaizdo įrašus SEO, sulauksite daug daugiau lankytojų ir peržiūrų, kas padės ir svetainių SEO optimizacijai.

YouTube pats iš savęs yra labai sudėtingas mechanizmas, todėl turi  sudėtingą ir vartotojų veiksmų stebėsenos bei filtravimo mechanizmą. Be šių sudėtingų stebėsenos įrankių, Google negalėtų pateikti atitinkamos vartotojų veiksmams ar pomėgiams skirtos reklamos. Todėl norint jog SEO optimizacija atitiktų Google reikalavimus, teks paplušėti ir su YouTube tinklu.

Į ką Google kreipia dėmesį YouTube?

  • Pateikiamos informacijos pavadinimus;
  • Peržiūrų kiekį;
  • Peržiūrų laiką;
  • Aprašymus ir žymes;
  • Vaizdo įrašo trukmę;
  • Vaizdo pasidalinimo kiekį;
  • Atsiliepimus ir skundus;
  • Patinka ir nepatinka paspaudimus;
  • Ir dar daugiau kitų reikšmių.

Kokia SEO optimizacija reikalinga YouTube?

Pabandysime trumpai patarti, ką reikia padaryti ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį, jog veiksmai su vaizdine medžiaga YouTube tinkle, teigiamai paveiktų ir neprasilenktų su jūsų svetainės SEO Optimizacija.

Nepamirškite, Google negali peržiūrėti ir perklausyti video, bent jau kol kas. Todėl reikia išsamiai aprašyti savo įkeltą filmuką pritaikant visas SEO optimizacijos taisykles skirtas tekstų ir svetainių puslapių struktūros sudarymui. Galbūt šių tekstų neskaitys kiekvienas lankytojas, tačiau Google robotai tikrai juos perskaitys. O gerai sudaryti tekstai yra tai ko reikalauja SEO optimizacija ir pagrindinės jos taisyklės. Jei lankytojų elgsena bus teigiama ir tekstai atitiks paieškų sistemos poreikius, tuomet galite pridėti dar vieną pliusą prie SEO optimizacijos.

Kas dar gerai optimizacijos rezultatams?

Dar vienas labai geras veiksnys SEO optimizacijai, yra didelis kiekis video pasidalinimų socialiniuose tinkluose. Pats faktas –  vaizdinės medžiagos patekimas į socialinius tinklus be jūsų pagalbos, reiškia daug daugiau nei galite numanyti. Tai reiškia – Jūsų darbas kažkam patiko ir jis nori juo pasidalinti su kitais. Jeigu taip kiekvienas naujas vartotojas pasidalina su kitu vartotoju, kalbant apie matematinio progreso augimo galimybes, geras video gali padaryti milžinišką įtaką visai svetainės SEO optimizacijai ir žinoma jos randamumui. Todėl nevenkite ir nedrauskite savo vaizdinės medžiagos talpinimo svetimuose tinklaraščiuose ir svetainėse. Kuo dažniau bus platinamas video, tuo daugiau kartų jį peržiūrės, o kuo daugiau bus peržiūrų, tuo daugiau bus teigiamų veiksnių SEO optimizacijai. Pamirškite tokias nesąmones kaip “Autorinės teisės į mano filmuką…” Būkite atviresni visuomenei, ir tikrai gausite daugiau naudos ne tik puslapio ar tinklaraščio SEO optimizacijai bet ir sau.

Perskaityk ir įsidėmėk

Tam kad video būtų sėkmingai randamas YouTube, būtinai reikia atrinkti tikslingus raktažodžius, taip pat kaip buvo daroma SEO optimizacija svetainėje. Tikslus raktažodis gali pritraukti didelį vartotojų kiekį, blogas – neigiamai paveikti visą tolimesnį svetainės ar video gyvavimo laikotarpį. Tokiu atveju ne tik nusivilsite SEO optimizacija, bet ir patirsite tiesioginių nuostolių. Įspėjame, blogas raktažodis, blogiau nei internetinis projektas be SEO optimizacijos

Atminkite – tekstai ir raktažodžiai yra labai svarbūs, jeigu tikslas, jog SEO optimizacija būtų daroma tam tikrai demografinei vietovei. Kalbant apie demografiją, reiktų pereiti prie kitų SEO optimizavimo paslapčių ir temų. Net ir prie serverių lokacinės vietos, bet tai jau kita tema kurią galite rasti mūsų svetainėje straipsnių skyriuje.

Apskritai aptariant vaizdo medžiagos, bendrą internetinio puslapio, tinklaraščio ar kito internetinio projekto optimizaciją, atminkite viena – SEO optimizacija nėra lengvas pasivaikščiojimas po parką. Tai daug laiko “praryjantis” ir sudėtingas darbas, kurį atlikus neapgalvotai, neišmanant gerai SEO ar tiesiog nesąžiningai – ne gali sugriauti, bet tikrai sugriaus visas viltis būti gerai optimizuotiems ir randamiems aukštuose Google paieškos pozicijose.

Taigi…

… kaip matote, video SEO optimizacija – paprastas ir lengvas kelias sėmės link! Tačiau šis kelias mažai kuo skiriasi nuo bendrų svetainės SEO optimizavimo veiksmų ir darbų. Jei norite, jog būtų padaryta tvarkinga SEO optimizacija svetainėje, vaizdo medžiagoje ar kituose projektuose, siūlytume pagalvoti, ar nevertėtų užsakyti SEO paslaugas? Jei renkatės naują specialybę ar planuojate padaryti tai patys – pamirškite laisvalaikį ir sveiki atvykę į SEO pasaulį!

Atkreipkite dėmesį į tai ką norėjome pasakyti –  visada ir viską darykite tik kokybiškai, ne bet kaip ir neatmestinai. Norint būti randamiems, žinomiems be gero SEO optimizavimo nepavyks, bet tam jog pavyktų pats SEO optimizavimas, visų pirma reikia būti nuoširdiems prieš savo vartotojus ir lankytojus.