Nenaudingos svetainei SEO nuorodos

Nenaudingos svetainei SEO nuorodos

Šiame straipsnyje vėl pakalbėsime apie nuorodas. Turbūt jau skaitėte straipsnį apie nuorodų svarbą ir reikšmę svetainės SEO, o jei praleidote, tuomet patariame šį straipsnį laikinai išjungti ir perskaityti tik ką nurodytą.

Nuorodos: įžanga kuri labai svarbi

Jeigu paklausėte mano patarimo, reiškia jūs jau turite supratimą apie nuorodų paskirtį SEO optimizacijai. Tokiu atveju pateiksiu informaciją, kad ir tos svarbios nuorodos visgi gali būti net ir kenksmingos, ir net labai kenksmingos. Visuose straipsniuose stengiuos pateikti vieną pagrindinę ar net sakyčiau auksinę taisyklę, kurią yra ne kartą nurodęs ir pats Google. O skamba ji paprastai:

“Norite būti randami Google paieškos sistemos aukštose pozicijose – padarykite svetainę draugišką savo lankytojui”

 

Ką tai reiškia draugišką? Ar teko lankytis svetainėse, kuriose visa informacija yra randama patogiai, ko ieškote tą randate, ką norite sužinoti – sužinote? Turbūt teko apsilankyti ir tokiose, kuriose naršai puslapį po puslapio, nerandi reikiamos info, prekės, kainos ir t.t. Na tai patys nuspręskite kuri iš jų yra draugiška. Taigi čia yra pačios svetainės struktūra arba darbai kurie padaro iš nedraugiškos svetainės draugišką – vidinis SEO optimizavimas. Daugiau apie draugiškumą, pateiksime straipsnyje kurio ir pavadinimas kalba pats už save “Neapgaudinėkite vartotojų ir Google“.

O dabar apie tai nuo ko pradėjome

Nenaudingos svetainei SEO nuorodos (išorinis SEO optimizavimas). Tai nuorodos kurios yra įvairiuose internetiniuose šaltiniuose, t.y. žiniasklaidoje, kataloguose, forumuose, komentaruose ir t.t. Ir nors jau skaitėte, kad nuorodos yra labai svarbios, tačiau jos skirstomos į dvi dalis, naudingos nuorodos ir nenaudingos nuorodos. Netgi sakyčiau kenksmingos nuorodos.

Dažna klaida kurią daro svetainių savininkai, yra ta jog dažnai renkasi visiškai nežinomus ir abejotinos reputacijos SEO “specialistus” kurių tikslas yra greitas pinigų uždarbis. Jie dirba pigiai ir greitai. Kaip sako liaudies patarlė, “Greitas darbas – kreivas vaikas”. Deja bet SEO darbai ir paslaugos reikalauja labai daug laiko.
Žinoma nereikia visada kaltinti tik abejotinos reputacijos “specialistus”. Atmestinai arba nekokybiškai dirba ir kai kurios įmonės, arba netgi patys svetainių savininkai, neturėdami tinkamų žinių ar patirties.

Grįžkime prie nuorodų.

Kadangi nuorodų kiekis yra labai svarbus, kuo jų daugiau yra geriau, bet dar svarbiau yra jų kokybė. Prastos nuorodos teigiamai veikia labai trumpai, kol Google algoritmai “supranta” jų kilmę ir paskirtį. Ir kas yra blogiausia, kad prikūrus blogų nuorodų, jos yra pamirštamos ir jos visam laikui tampa inkaru svetainės reitingų kilimui. Kaip sukuriamos tos nenaudingos nuorodos? Dažniausiai tai yra parduodamos ir perkamos nuorodos, kurių pardavėjai prižada įkelti didžiulį kiekį nuorodų į katalogus ar straipsnių katalogus, tačiau tai darydami, jie niekada neatrinkinėja nei raktažodžių, nei svetainės tematiką atitinkančių šaltinių, o juk nuorodos pagrindinė užduotis, lankytojui rekomenduoti susijusią paslaugą ar prekę. To pasekoje gaunasi jog nuorodos į svetainę veda iš su ja visiškai nesusijusių internetinių šaltinių, reiškia interneto vartojas yra apgaudinėjamas ar klaidinamas, o tai jau nėra draugiškumas vartotojui, kurio reikalauja Google. O jeigu masiniame nuorodų platinimo procese, jūsų nuoroda įsikurs kaiminystėje nuorodų kurios veda į kenkėjiškas ar porno svetaines, tai pastarosios tiesiogiai “žudys” jūsų svetainę. O kad ten pateks naudojantis tokiomis paslaugomis, beveik galite neabejoti.

O tai dar ir kenkia

Dažnai yra naudojamasi nuorodų generatoriais, kurie automatiškai nuorodas talpina forumuose, komentaruose ir kituose šaltiniuose, kurie nėra apsaugoti nuo spamo. Kaip pavyzdį galiu pateikti faktą, kai lygiai 24 valandoms tik vienam straipsniui palikau įjungtą komentavimo funkciją be apsaugos. Taigi per parą jame buvo patalpinti 27 komentarai nuorodų pavidale. O kas labiausiai nustebino ir nuliūdino, kad vienas iš spam’ų buvo lietuviškos SEO paslaugas teikiančios ir ganėtinai nemažos įmonės. Skelbti jos nesiruošiu, bet įrodymą pasilaikysiu.
Niekam tikusios nuorodos yra ir iš tinklapių kurių reitingai yra žemi, nepatariama keistis nuorodomis ir su kitomis svetainėmis principu “aš tau – tu man”. Šiuo atveju dažnai galima sutikti svetaines kuriose partneriai įsikelia vienas kito nuorodą, tad nedidelis kiekis nepakenks, bet jei persistengsite, kaltinkite tik save. Netgi jei patalpinsite straipsnį apie savo įmonę į aukštą reitingą turinčią svetainę, o į strapsnį įkelsite didelį kiekį nuorodų, jos taip pat nebus naudingos.Patrick Sexton
Žinoma informacijos šia tema yra tiek daug, jog visko perduoti nėra įmanoma. Tad bandau padėti ir patarti nors minimaliai. Visada galite rasti daugiau informacijos internete, rekomenduočiau Patricką Sextoną.

Protingas algoritmas

Google algoritmas kuo toliau, tuo labiau tampa protingesnis, tad apgauti jį ir išvengti jo nuobaudų tikrai nepavyks. Sąžiningai atliekant SEO optimizavimą, darbai kainuoja daug pigiau nei bandant gudrauti, apgaudinėti Google, vartotojus ir patį save. Šių neteisėtų gudrybių taisymo kaina bus labai didelė, o jei persistengsite ir Google išmes svetainę iš reitinguojamų sąrašų visam laikui, kaina bus kur kas didesnė.

Trumpai apibendrinus nenaudingas ir kenkiančias nuorodas

  • Nuorodos iš prastų reitingų svetainių
  • Automatinis nuorodų generavimas
  • Staigus ir didelis nuorodų kiokio atsiradimas
  • Kaimynystė su nuorodomis į kenkėjiškas svetaines
  • Didelis kiekis prastos kokybės nuorodų
  • Nuorodos iš šaltinių, nesusijusių su svetainės tematika
  • Spam’inės nuorodos
  • Didelis kiekis nuorodų viename straipsnyje ir t.t.ir t.t.