Nuorodos – kokia jų reikšmė ir svarba SEO?

Nuorodos – kokia jų reikšmė ir svarba SEO?

Kas tai – nuorodos į svetainę? O jei tiksliau – atgalinės nuorodos (angl. Backlinks)? SEO paslaugos neapsiriboja vien tik vidine SEO optimizacija, būtina ir išorinė optimizacija. Vidinė optimizacija atliekama pačioje svetainėje, jos administracinėje dalyje arba programiniuose koduose. O išorine optimizacija vadinami SEO darbai, kurie atliekami svetainės išorėje, t.y. įvairiuose išoriniuose internetiniuose informaciniuose šaltiniuose.

Ar tai lengva padaryti?

Atlikti išorinę optimizaciją, ganėtinai sudėtingas ir nepigus darbas, sukurti didelį kiekį kokybiškų straipsnių užima nemažai laiko. O jų publikavimas efektyvus tik aukštus PageRank ir PageAuthority vertinimus turinčiuose portaluose. Tiesa ir tai, kad kuo aukštesnis įvertinimo balas, tuo didesnė straipsnių publikavimo kaina. Į išorinius optimizavimo darbus įeina straipsnių rašymas. Tai straipsniai apie veiklą ar prekes, bei jų publikavimas blog’uose (tinklaraščiuose), žiniasklaidos portaluose, informaciniuose straipsnių kataloguose ir panašiuose šaltiniuose. Prie išorinės optimizacijos priskiriami ir video kūrimo darbai bei talpinimas internetiniuose vaizdo publikavimo sistemose, tokiuose kaip YouTube. Taip pat ir kiti veiksmai kurie padeda internete išplatinti didelius kiekius informacijos susijusios su svetaine ar kitu projektu, tai vadinama “Informacijos sklaida”. Kokie papildomi darbai įeina į optimizavimo paslaugas, galite rasti kituose mūsų SEO straipsniuose.

Atgalinės nuorodos

Na, o dabar pakalbėkime apie atgalines nuorodas. Šiaip jau jos būna trijų tipų – vidinės, išeinančios ir atgalinės. Vidinės naudojamos svetainėje, tam kad patogiai supažindinti lankytoją su kita esama informacija pačioje svetainėje, jos aprašomos šiame straipsnyje ” Tvarkinga svetainės struktūra pagal SEO“. Išeinančios nuorodos optimizacijoje, kaip ir vidinės, neturi labai didelės reikšmės, jos taip pat daugiau skirtos lankytojams suteikti galimybę sužinoti papildomas reikšmes, veiklą ar kitus dalykus, kurie yra aprašomi kitose svetainėse. Pačios svarbiausios ir didžiausią įtaką turinčios tiek svetainės randamumui, tiek visai SEO optimizacijai atgalinės nuorodos. Jos talpinamos į straipsnių tekstus, kurie publikuojami internetiniuose portaluose. Kadangi internetas yra milžiniškas informacijos ir būtent nuorodų tinklas, todėl būti tvarkingai įtrauktiems į šį nuorodų tinklą tiesiog yra būtina ir tai didžiulis privalumas. Kuo daugiau nuorodų bus nukreipta į svetainę, tuo geriau ją reitinguos paieškos sistemos. Vis dėlto, kaip ir visoje optimizacijoje, yra galybė sąlygų kurios turi ir neigiamų poveikių svetainei.

Daugiau apie sąlygas

Vien tik didelis kiekis atgalinių nuorodų, nereiškia svetainės gero randamumo. Kaip jau ne kartą minėjome, SEO paslaugos sudėtingas procesas, mažas žinių bagažas ar klaidos, visus optimizacijos veiksmus gali paversti nuodais svetainei. Jau aiškinome, jog straipsnių talpinimas į tam skirtus portalus ar katalogus yra labai atsakingas. Patalpinus straipsnius į žemus reitingus turinčius katalogus, naudos turėsite labai mažai, o neretai tai būna net kenksminga. Taip pat reikia labai atidžiai rinktis pačių portalų paskirtį. Jei pavyzdžiui automobilių dalių internetinės svetainės nuorodos bus patalpintos į kokį medicinos paskirties portalą, paieškos sistemos tai supras ir svetainei pridės ne pliusų o minusų.

… ir dar…

Taip pat dažnas reiškinys, kai žiniasklaidos, straipsnių katalogai ir kiti portalai įkeltas nuorodas paieškos sistemoms nurodo kaip angl. Nofollow, tai reiškia jog paieškos sistemos nekreipia į jas jokio dėmesio ir naudos jūsų svetainei taip pat neduos. Žinoma kartais SEO optimizacijai užtenka įkelti tik nuorodas su keliais reikšmingais raktiniais žodžiais nusakančiais svetainės turinį, toks katalogas DMOZ.org tačiau tokių katalogų nėra daug, o ir tas pats toli gražu ne visada priima nuorodą ir be jokio paaiškinimo kodėl nepriėmė.

Dar daugiau apie SEO nuorodas

Tai kodėl SEO paslaugos yra tokia nelengva veikla? Darant optimizaciją visada reikia įvertinti ir surasti tiek pačioje svetainėje, tiek bendrai internete per ilgą laiką prisikaupusias negeras ir neveikiančias nuorodas. Apie tai nupasakosime šiuose straipsniuose “Nenaudingos svetainei SEO nuorodos” bei “Neveikiančios nuorodos ir tvarkingas HTML“. Norint surasti ir sunaikinti tokias nuorodas, optimizacijai naudojami elektroniniai įrankiai tokie kaip MOZ.com. Tačiau paspaudę šią nuorodą MOZ.com galite patys įsitikinti kiek tenka sumokėti už tokių įrankių naudojimą per mėnesį atliekant SEO paslaugas. Todėl galime drąsiai pasakyti jog daugelis “optimizavimo specialistų” siūlančių pigias paslaugas, tokių įrankių (jų poreikis yra 5-7) nenaudoja, o be jų geros optimizacijos padaryti neįmanoma.

Kaip jau supratote nuorodos yra naudojamos kartu su straipsniais, o pastarųjų kokybę ir jų plagiatus mes aprašysime kitoje straipsnių medžiagoje ” Visa tiesa apie tekstus ir SEO optimizaciją“.

Neišsenkanti informacija

Šiaip apie nuorodas taip kaip ir apie kitas SEO paslaugas ar optimizacijos darbus būtų galima kalbėti ir pasakoti labai ilgai. Be galo svarbu žinoti, jog perkamų ar specialių programų pagalba automatiškai generuojamų nuorodų talpinimas forumuose ar blog’uose (tinklaraščiuose) iš viso negalimas. Paieškos sistemos už tokią veiklą ir nuorodas visam laikui išmes svetainę iš reitingavimų, sužinokite “Black Hat SEO – kas tai?. Reikia žinoti apie rekomenduojamus vidinių ir išeinančių nuorodų kiekius svetainėje ir puslapyje, su kokiais raktiniais žodžiais apjunginėti nuorodas, bei dar daug kitos informacijos.

Be jokios abejonės – visada geriau patikėti optimizavimo darbus specialistui, kaip patikite darbus kitose srityse. Ir nepamirškite, kad SEO paslaugos ir internetinis marketingas yra labai susijusios paslaugos. Mes galime padėti jums daugelyje sričių.