Rinkodara

Rinkodara

Šiuo visapusiško interneto populiarumo metu, daugeliui verslo savininkų ramybės neduoda klausimas: ar rinkodara vis dar efektyvi, kokias jos formas naudoti, tam kad išlaikytume senus ir pritrauktume daugiau naujų klientų? Daugeliui rinkodara ar verslo planas atrodo kaip kažkas tokio, ko neišgalime sau leisti. Vis dėlto, jeigu įmonės pardavimai mažėja arba iš viso yra nedideli, būtina dalį išlaidų skirti būtent rinkodarai, bei skubiai sudaryti verslo planą. Šiais laikais rinkodara labai įvairi, yra begalė rinkodaros būdų ir taktikų, tokių kurių prieš keletą metų net neįsivaizdavome. Žvelgiant į skaitmeninę bei internetinę rinkodarą, didesnei verslo atstovų ir rinkodaros specialistų daliai kyla klausimas „ar tradicinė rinkodara dar veikia?“. Nedvejokite – rinkodara veikia! Jei tiksliai žinosite, ką su ja daryti ir kur ją taikyti.

Tradicinė rinkodara ir jos metodai vis dar veikia ir veikia efektyviai

Prie tradicinių rinkodaros būdų priskirtume reklamą laikraščiuose, žurnaluose, informaciniuose kataloguose, radijuje, televizijoje, bei dalyvavimą įvairiuose renginiuose, parodose ir prezentacijose. Visos šios rinkodaros priemonės dažniausiai reikalauja daugiau ar mažiau išlaidų, priklausomai nuo to kur tos priemonės pasirodo. Be jokios abejonės visos šios priemonės negali būti taikomos vien dėl geros kainos ar tiesiog šiaip bet kur. Būtina turėti pilną rinkodaros planą bei verslo planą ir panaudoti tiek tradicines, tiek naujoviškas priemones.

Žinoma pasikeitimų yra nemažai, tačiau nevertėtų pamiršti, kad net jei ir didesnė dalis vartotojų skaito naujienas internete, o geltonuosius katalogus keičia paprasčiausios paieškos “Google” sistemoje, kai reklamos talpinimas periodikoje ar žurnaluose persikėlė į reklamą interneto puslapiuose, visada bus dalis – kuri ima į rankas spausdintą leidinį, atkreipia dėmesį į išorinę reklamą ir su malonumu aplanko kasmetines parodas, nes gyvai bendrauti su klientu ir pamatyti naujienas ne ekrano langelyje – jiems yra malonumas, o versle – tai papildoma vertė, prie to ką jūs siūlote.

Keletas dalykų, kuriuos padėsime jums realizuoti tradicinės rinkodaros srityje:

  1. Padėsim pažinti savo auditoriją (rinkų tyrimai ir analizė). Orientuokitės į juos, nes net ir geriausia rinkodaros žinutė pasaulyje neturės reikalingo poveikio, jeigu bus nukreipta ne į tą auditoriją.
  2. Patarsime, kaip sukurti patrauklų pardavimo tašką (angl. unique selling proposition). Bet koks Jūsų pasiūlymas turi išsiskirti ir būti kažkuo unikalus – greitesnis, geresnis, pigesnis. Galbūt jūs galite pasiūlyti kažką patrauklaus (degustacija, bandymas, konsultacijos, nuolaida), tai paskatintų vartotojus pirkti iš jūsų.
  3. Komunikuokite apie tai ką siūlote. Rasime kur, kada ir kokia tikslinę reklamą Jums reiktų naudoti.
  4. Sutarsime dėl dalyvavimo parodose ir padėsime joms pasiruošti.
  5. Atliksime aktyvių pardavimų ar informacijos sklaidos kampanijas.
  6. Profesionaliai ir išsamiai pristatysime Jūsų paslaugas telefonu, paštu ar tiesioginio susitikimo metu visiems potencialiems užsakovams, galimiems verslo partneriams ar vartotojams. 

Apgalvota ir gerai paruošta rinkodara, jos strategijos ir verslo planas, gali būti labai veiksmingos ir pritraukti naujų vartotojų. Tačiau būtina pažinti savo auditoriją ir žinoti ką ir kaip jai pasiūlyti.