SEO optimizacija ir svetainės žemėlapis (SiteMap)

SEO optimizacija ir svetainės žemėlapis (SiteMap)

Kaip svetainės žemėlapis ir svetainės SEO optimizacija yra susiję? Na kaip jau rašėme ankstesniuose SEO straipsniuose, kiekvienas veiksmas nors ir nedidelis, prideda pliusų prie svetainės geresnio randamumo Google ir kitose paieškos sistemose. Kaip minėjome anksčiau, svetainė turi būti draugiška ne kam kitam, o būtent vartotojui, todėl toliau papasakosime šia tema.

SEO optimizacija ir svetainės žemėlapio įtaka

Svetainės žemėlapis yra reikalingas vartotojui, kad galėtų lengviau peržiūrėti ar ištirti svetainę ir surasti jį dominančią informaciją. Žemėlapis įpatingai padeda tuomet, kai svetainė turi daug kategorijų, prekių ir puslapių. Tačiau svetainės žemėlapis, tai visai ne tas pats kas XML žemėlapis (XML Sitemap). XML žemėlapis yra sudaromas paieškų sistemoms. Jis taip pat palengvina paieškų “vorams” surasti ir identifikuoti informaciją, atsirandandančius pasikeitimus ir t.t. Už XML žemėlapį taip pat gausite naudingumo taškų iš paieškos sistemų. Taip žingsnis po žingsnio ir yra atliekama SEO optimizacija.

 Kaip turi atrodyti svetainės žemėlapis?

Paspauskite nuorodą, taip atrodo svetainės žemėlapis. Kuom jis skiriasi nuo XML žemėlapio (XML Sitemap)? Štai pavyzdys, kaip atrodo pastarasis (XML Sitemap pavyzdžio foto). Dar keletas patarimų.

  1. Nedarykite svetainės žemėlapio labai sudėtingo, nepaišykite įvairiausių rodyklių ir panašiai. Užtenka parasto tvarkingo sąrašo su aktyviom nuorodom į kiekvieną puslapį.
  2. Jeigu jūsų svetainę sudaro šimtai puslapių, tokiu atveju į svetainės žemėlapį įtraukite tik pačius svarbiausius, kitaip ir pats žemėlapis pasidaris sunkiai įveikiamas vartotojui.
  3. Darykite svetainės žemėlapį vartotojui, nedarykite įmantrybių norint “pasigerinti” paieškų robotams.

Padarę svetainės žemėlapį, peržiūrėkite ar tikrai jisai atitinka visą svetainės struktūrą, ar yra visos svarbiausių puslapių nuorodos. Ir jei jūsų svetainė yra labai didelė (daugiau nei 100 puslapių) ir sukūrus žemėlapį jisai jums atrodo aiškus, visgi duokite jį peržiūrėti pašaliniam asmeniui, kad išsakytų savo nuomonę. Taip pasieksite tobulą rezultatą.

Taigi žingsnis po žingsnio ir SEO optimizacija bus atlikta. Tačiau ši stotelė dar toli nuo kelionės pabaigos. Visada daugiau informacijos apie SEO optimizaciją ir apskritai SEO paslaugas galite rasti užsienio svetainėse.