SEO Žymos – Title, Meta, Alt

SEO Žymos – Title, Meta, Alt

 

Kas yra SEO žymos Title, Meta, Alt? Tai svetainės vietos, kuriose yra įrašomos tam tikros reikšmės, o reikalingos jos tam, kad tiek paieškos sistemos, tiek vartotojas patekęs į Google ar kitų paieškos sistemų pateiktas užklausų sąrankas, iš karto galėtų susipažinti su informacija kuria suras svetainėje, dar į ją nepatekęs. Taigi, trumpai apie kiekvieną reikšmę ir jos svarbą.

Title – arba puslapio pavadinimas

Pavadinimas  turi būti trumpas, konkretus ir tikslus, kad būtų iš karto suprantamas tinklalapio aprašymas. Tikslus pavadinimas padeda žmonėms ir paieškos varikliams nustatyti apie ką yra puslapis. Taip pat pagal pavadinimą bus lengviau atsirinkti svetainę, paieškos rezultatų sąraše. Pavadinime naudojami raktažodžiai, turi atsikartoti visuose puslapio vietose, pradedant adresu ir baigiant išeinančiomis ar vidinėmis nuorodomis.

Kur yra matomas pavadinimas?

Pavadinimas rodomas paieškos rezultatuose, žiniatinklio naršyklių skirtukuose, socialinės žiniasklaidos akcijų antraštėse ir t.t.

1

Mėlynas užrašas pateiktame pavyzdyje ir yra pavadinimas rodomas paieškos rezultatuose. Jokiu būdu nedarykite dviejų svetainės puslapių su tokiu pat pavadinimu, būtinai pavadinimu aprašykite tikslią puslapio paskirtį. Pavadinimą negali sudaryti daug simbolių, rekomenduojama naudoti apie 60.

Meta – arba meta description

Tai užrašas, kuris taip pat yra sudaromas kiekvienam svetainės puslapiui atskirai, kiekvienas užrašas unikalus. Jis yra matomas lankytojams, kaip kad pateiktame pavyzdyje, užrašytas pilku tekstu. Šis užrašas taip pat yra skaitomas lankytojų, todėl jo tekstas labai dažnai lemia, ar lankytojas apsilankis jūsų svetainėje. Meta description užrašas, taip pat skirtas tiksliam paaiškinimui užrašyti, ką rasite konkrečiame svetainės puslapyje tik jis nuo pavadinimo skiriasi tuom, jog galima užrašyti tekstą kurį gali sudaryti apie 170 simbolių.

ALT žymos – nuotraukų tekstiniai užrašai

 Alt reikšmės yra naudojamos tam, jog paieškų robotai suprastų kokios nuotraukos yra įkeltos puslapyje ir apskritai svetainėje. Pagal nuotraukos atvaizdą, robotai kol kas dar negali nustatyti koks vaizdas yra pozicionuojamas puslapyje, tad jeigu nebus tikslių kiekvienos fotografijos aprašymų, jos nebus randamos ir paieškos sistemų foto galerijose, kuriuose labai dažnai vartotojai pagal raktažodžius ieško vienokio ar kitokio daikto. Taip pat ir aklieji, kurie naudojasi kompiuteriais, jų programos negalės apsakyti koks yra rodomos fotografijos turinys.

Daugiau informacijos apie žymas, galite rasti Patrick Sexton tinklarašytje.