Svetainių atnaujinimas. SEO taisyklės

Svetainių atnaujinimas. SEO taisyklės

Ką turėjau omenyje “svetainių atnaujinimas”? Tai tikrai nereiškia svetainių perdarymo, galbūt teisingiau reiktų įvardinti svetainių papildymu, informacijos papildymu, keitimu ir t.t. Tačiau likime prie svetainių atnaujinimas. Į šią savoką kaip jau supratote patenka būtent naujos, papildomos informacijos talpinimas, senos informacijos keitimo ar papildymo ir kiti panašūs veiksmai. Ar SEO paslaugos sudaro šių darbų dalį? Tai priklauso nuo svetainės savininko, jo užimtumo, požiūrio į svetainės svarbą jo verslui ir panašiai. Tačiau profesionalus SEO specialistas visada pasiūlo ir šią paslaugą, kuomet užbaigia pagrindinius SEO optimizavimo darbus.

Taigi kam reikalingas svetainių atnaujinimas?

Kituose straipsniuose jau ne kartą minėjau apie Google auksinę taisyklę, kuri skamba kažkaip taip – “Padaryk svetainę draugišką jos lankytojui ir Google bus draugiškas jos randamumui”. Dažnas svetainės savininkas pamiršta kam jis sukūrė svetainę, pamiršta net kad ji yra, o kartais pamiršta net įkelti elementarius kontaktus, jiems pasikeitus. Ką jau ten tas svetainių atnaujinimas, jisai visiškai ignoruojamas. O juk svetainė yra skirta būtent įmonės paslaugų, gaminių ar kitos informacijos pristatymui plačiajai visuomenei, potencialiems klientams. Ir nors daugelis svetainės lankytojų į ją nebegrįžta antrą kartą, tačiau tikrai ne visi tokie. Žingeidesnis žmogus radęs idomią informaciją svetainėje, po kurio laiko sugrįžta į ją, tikėdamasis rasti naujos jam patikusios informacijos, tačiau jei svetainė apleista ir neatnaujinama, ji tiesiog atstums ir galimus nuolatinius jos lankytojus. O vartotojų veiksmai yra labai svarbus svetainės kokybės faktorius, į kurį labai stipriai atsižvelgia ir Google, tačiau apie vartotojų veiksmų įtaką svetainei, papasakosime kitame straipsnyje.

Jei abejojate…

Tiems kurie vis dar naiviai tiki, kad ši pateikiama informacija nėra labai teisinga, pagalvokite tuomet apie pavyzdžiui knygą, kuri neturi pratęsimo, ar ji bus nuolatos skaitoma? Ar būtų skaitomi žiniasklaidos portalai, jei ten būtų tik pasenusi informacija? Taigi svetainė, kuri galbūt yra skirta tik įmonės prezentacijai, gali būti labai įdomiai ir informatyviai atnaujinama. O tai tikrai padėtų tiek lankytojų ilgesniam užlaikymui joje, tiek lankytojų sugrįžimui į svetainę, tiek Google geresniam reitingavimui. Pastebėkite, kad į naujas gaminamas svetaines, jų kūrėjai įtraukia tinklaraščių funkcijas (blog’us). Pasturųjų funkcija ir yra tvarkingam informacijos pildymui. Apie tinklaraščius taip pat rasite mūsų straipsnį.

Svetainių atnaujinimas ir kas dar yra svarbu?

Jei jau kalbame apie svetainių atnaujinimą, svarbu būtų supažindinti ir su tokia informacija, jog svetainių puslapiai gali būti dinaminiai ir statiniai. Ką tai reiškia? Statiniai puslapiai, kurie sudaro didžiąją dalį internetinių svetainių, yra skirti informaciją atnaujinti ar papildyti rankiniu būdu. O dinaminiai, automatiniu. Automatiškai informacija gali būti atnaujinama iš duomenų bazių, kitų internetinių šaltinių ir panašiai. Daugiau informacijos apie dinaminius ir statinius puslapius, rasite pagal įkeltą nuorodą (anglų kalba).

Pagal šiame straipsnyje pateiktą informaciją, atrodytų kad pasidarius dinaminių puslapių svetainę, būtų galima pamiršti rūpesčius dėl jos atnaujinimo. Tačiau visų pirma tokią svetainę pagaminti bus kur kas brangiau nei statinę, ir net brangiau nei pirkti SEO paslaugų paketą su svetainių atnaujinimu daugeliui metų. Bet ir tai dar nepagrindinė priežasatis vengti tokių svetainių. Toks dažnas ir nuolatinis informacijos ir pačių svetainių atnaujinimas, kaip kad daromas dinaminėse svetainėse, labai apsunkina paieškos sistemoms, o taip pat ir Google, sekti, rinkti, reitinguoti ir kitaip apdirbti šią naują informaciją. Kaip sakoma, kas per daug, tai nesveika. Todėl dinaminių puslapių svetainės tiesiog turi kitą paskirtį, nei pateikti lankytojams informaciją apie įmonę. Daugiau apie dinaminių ir statinių svetainių skirtumus SEO optimizavimui, siūlome pasiskaityti šiame straipsnyje (anglų kalba).

Šia tema, kaip ir kitomis galima dalintis be galo, be krašto, tačiau manau pateiktos informacijos pakaks suprasti, kad geram SEO optimizavimui, geram svetainės randamumui paieškos sistemose. Nuolatinis svetainių informacijos pildymas, yra gyvybiškai svarbus.