Verslo įvedimas į užsienio rinkas

Verslo įvedimas į užsienio rinkas

Lietuvos e-rinkos specialistai turi vieningą nuomonę – Lietuvoje egzistuoja daugybė puikių verslo projektų, tačiau jie vis dar kuklinasi savo prekes, paslaugas ar produktus siūlyti kitoms Europos šalims. Lietuvos rinka tesudaro vos 0,6 proc. visos Europos Sąjungos rinkos dalies. Mes norime Jus padrąsinti – žengti tikrai vertėtų, pradžiai bent vieną kitą žingsnelį su verslo plėtra nors ir į kaimynines šalis, į pagalbą pasitelkus tokius įrankius kaip – nauja internetinė svetainė, socialiniai tinklai, įvairūs informaciniai portalai ar reklama internete.

‏„Kas tai – ėjimas į užsienio rinką ir verslo plėtra“? Tai žingsnis į svetimą teritoriją su apgalvota ir pasirinkta strategija ir taktika. Galbūt, tam tikri procesai ne visada suveiks iškarto, dažniausiai rinkos pažinimui turimi resursai yra riboti, o ir ji pati – itin dinamiška ir nepastovi. Kuo rinka didesnė, tuo verslo plėtra į jos teritoriją turėtų būti kompleksiškesnė: veiksmai reikalaus didesnių resursų, o klaidos atneš nuostolių.

Daugelis įmonių verslo plėtros galimybes įžvelgia šalyse, kuriose verslas plačiai išsivystęs. Tačiau reikia įvertinti ir tai – kuo didesnė rinka, tuo didesnė konkurencija, kuo didesnė konkurencija –  tuo didesni pirkėjų lūkesčiai. Eiti reikia, bet tik tada – kai esi tikras, kad pateisinsi pirkėjo lūkesčius.

Tokie dalykai kaip rinkos tyrimai ir analizė ir nuoseklus pasiruošimas gali padėti sėkmingai žengti pirmuosius žingsnius. Priešingu atveju – tarkim netinkamai pasirinkus kad ir SEO paslaugų tiekėją, per pirmuosius metus galite prarasti daugiau nei 60 proc. norimos sėkmės. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių.

Europoje sudarytos idealios sąlygos verslo plėtrai, ypatingai e-verslui, galinčiam išpopuliarėti ne tik ES, bet ir visame pasaulyje. Svarbiausia pasiūlyti konkurencingą produktą ir nuoširdžiai aptarnauti klientus, žinoti tos šalies, į kurios rinką einate, ypatumus.

Europos rinka tikrai didelė ir konkurencinga. Norint gerai įsitvirtinti tikrai prireiks didesnių marketingo investicijų: nuosekliai sutvarkytos internetinės svetainės, būtinai suderinus su SEO paslaugomis, daug išorinės reklamos, žiniasklaidos, į pagalbą būtina pasitelkti soc. tinklus. Sėkmingai pasiruošus ir įžengus į tokią rinką – verslo plėtros rezultatai gali būti stulbinantys.

Svarbu nebijoti ir atkreipti dėmesį į šiais laikais prieinamus ir Jums siūlomus internetinius įrankius, jie tikrai padės efektyviau siekti norimo tikslo. Mes padėsime tinkamai pasinaudoti visomis interneto ir marketingo teikiamomis galimybėmis:

  1. Internetinė svetainė. Sukursime naują internetinę svetainę, atsižvelgiant į visus Jūsų poreikius, panaudojant naujausius internetinio dizaino stilius ir technologijas.
  2. SEO optimizacija. Atliksime pilną vidinį ir išorinį Jūsų svetainės optimizaciją.
  3. Socialiniai tinklai. Sukursime Google+, Twitter, Facebook ir kitas paskyras, jas administruosime, talpinsime internetinę reklamą.
  4. Patalpinsime reklaminę ir informacinę medžiagą į dažniausiai lankomus, Jūsų veiklos pobūdį atitinkančius informacinius portalus.
  5. Žiniasklaida. Pasirūpinsime ne tik internetine, bet ir įprasta žiniasklaidos forma.
  6. Ieškosime Jums verslo partnerių, atstovausime Jūsų interesus pradinėje verslo santykių stadijoje.
  7. Pasirūpinsime visais reikalais susijusiais su Jūsų dalyvavimu tarptautinėse parodose.
  8. Organizuosime prekių ir paslaugų prezentaciją potencialiems Jūsų klientams.
  9. Išorinė ir spausdinta reklama. Atliksime darbus nuo maketo sukūrimo iki galutinio produkto.

Verslo įvedimas į užsienio rinkas, tai sudėtingas, nepigus ir daug laiko užimantis verslo plėtros procesas, tačiau tai vienintelė galimybė pasiekti didesnes ir stabilesnes rinkas, žymiai padidinti pardavimus ir įmonės vertę.